Atėjo metas susitvarkyti! Nesvarbu, ar tai būtų pamirštos virtuvės spintelės, ar spinta su nebenešiojamais drabužiais, ar slaptos vonios kambario kertelės su visokiausiais eterinių aliejų buteliukais, kuriuos taip mėgstate kaupti, – nėra geresnio laiko tvarkai kaip dabar! Nors mes negalime jums padėti nuspręsti, kuriuos gi drabužius pasilikti, tačiau tikrai patarsime, kur ir kaip teisingai laikyti eterinius aliejus.
3 svarbiausios taisyklės
Nors ant eterinių aliejų buteliukų galite rasti nurodytą galiojimo laiką, kai kurie aliejai bėgant metams vis gerėja, kaip brandintas sūris ar išlaikytas vynas. Taigi tinkamos laikymo sąlygos gali prailginti jūsų eterinių aliejų galiojimo laiką.
Venkite karščio. Kai eteriniai aliejai įkaista, gali prasidėti oksidacija, tai ypač būdinga citrusiniams eteriniams aliejams. Oksidacijos metu eteriniai aliejai gali prarasti savo savybes. Taigi, norėdami apsaugoti savo eterinius aliejus, laikykite juos vėsioje, tamsioje vietoje. Kai kurie žmonės mėgsta eterinius aliejus laikyti šaldytuve! Tačiau tai visiškai nebūtina, svarbiausia savo eterinių aliejų kolekcijai rasti tamsią ir vėsią vietą.
Venkite šviesos. Šviesa – dar vienas dalykas, dėl kurio eteriniai aliejai gali susiskaidyti. Palikite aliejų originaliuose tamsaus stiklo buteliuose. Jei aliejų naudojate mišiniams gaminti, talpa taip pat turi būti tamsaus stiklo, tam, kad juos apsaugotumėte. Venkite tiesioginių saulės spindulių, tad palangė tikrai nėra tinkama vieta eteriniams aliejams laikyti.
Venkite oro. Galiausiai, visada svarbu įsitikinti, kad eterinio aliejaus butelių kamštukai yra sandarūs. Kai kamštukai nėra gerai užsukti, aliejai gali išgaruoti, o tai gali sumažinti jų aromatą ir veiksmingumą. To mes tikrai nenorime.
Kur laikyti?
Pasidalinsime keletu patarimų, kur geriausia laikyti eterinius aliejus.
Lentynos
Ar gi jūs nenorite parodyti visos savo eterinių aliejų kolekcijos draugams? Šie gražūs buteliukai ne tik papuoš jūsų erdvę, bet ir bus visada po ranka, kai tik jums jų prireiks. Tiesa, pirmoje eilėje sustatykite mėgstamiausius ir dažniausiai naudojamus eterinius aliejus. Taip jie bus lengvai pasiekiami, kai tik prireiks. Kadangi tai yra tie aliejai, kuriuos naudojate daugiausia, mažai tikėtina, kad jie spės oksiduotis.
Stalčiai
Ne tik puikiai atitinka „tamsi, vėsi vieta“ apibrėžimą, bet ir idealiai tinka laikyti eterinius aliejus. Galite naudoti įdėklus ir specialias dėžutes su skyriais, kad visi jūsų aliejai būtų tvarkingai sudėti ir negalėtų slidinėti, kai atidarote ir uždarote stalčius.
Dėžės ir dėklai
Tiek dėžutės, tiek specialūs dėklai yra puiki vieta laikyti eterinius aliejus. Be to, juos visada galite pasiimti ir atsinešti ten, kur reikia. Dėklai yra pagaminti iš tvirtos medžiagos ir papildomai užpildyti minkštu kamšalu, kuris apsaugo buteliukus nuo sudužimo. Turėdami keletą mažesnių dėžučių, galite savo eterinius aliejus susiskirstyti net pagal kvapus, pavyzdžiui: citrusiniai, gėlių, miško.
Kelioniniai dėklai
Mes visi turime eterinių aliejų, su kuriais nenorime išsiskirti. Tai gali būti pipirmėčių eterinis aliejus, jei automobilyje pykina, o galbūt levandų – sunkiai darbo dienai ar eterinių aliejų mišinys ramiam miegui, jei nusprendėte nakvynei apsistoti pas draugus. Kelioninis dėklas apsaugos buteliukus ir išlaikys jūsų „bičiulius“ šalia, kad ir kas benutiktų. Tiesiog įmeskite jį į savo rankinę ar krepšį ir pirmyn!
Taigi, kai jau žinote visas taisykles, kaip ir kur turėtų būti laikomi eteriniai aliejai, tik nuo jūsų priklauso, kaip juos susidėliosite. Vieniems patinka įvesti tvarką pagal abėcėlę, kitiems – pagal spalvas ar tipą. Jūs netgi galite eterinius aliejus susidėlioti nuo mažiausiai patinkančių iki labiausiai mėgiamų. Tai priklauso tik nuo jūsų!