Kaip naudoti eterinius aliejus
Paprastai aromaterapija atliekama inhaliacijos arba vietinio naudojimo formomis. Inhaliacijos metu įkvepiamos eterinių aliejų dalelės, jose esančios cheminės medžiagos patenka į mūsų kvėpavimo takus, limbinę sistemą (smegenų dalis), pasiekia smegenis. Vietine forma naudojami eteriniai aliejai tiesiogiai įtrinami į odą. Jų medžiagos pasisavinamos per kraują. Vis dėl to reikėtų atkreipti dėmesį, kad nepatartina eterinių aliejų naudoti tiesiai ant odos, juos reikėtų maišyti kartu su baziniu aliejumi (pavyzdžiui, alyvuogių, kokosų ar migdolų). Taip pat yra ir specifinė aromaterapijos atšaka, vadinama aromatine medicina, kuri apima ir vidinį eterinių aliejų naudojimą per virškinimo sistemą. Tačiau ši praktika nėra plačiai taikoma ir griežtai nerekomenduotina nepatyrusiems vartotojams, kurie aromaterapiją atlieka namų sąlygomi
Prieš pradedant aromaterapiją, labai svarbu žinoti, kokie aliejai tam yra tinkami, nusimanyti apie jų rūšis, chemines medžiagas bei savybes. Būtinai įsitikinkite, jog eterinių aliejų naudojimas netaps žalingu jums bei aplinkiniams. Vis dėl to gamta nepašykštėjo ir visiškai saugių, kasdien naudoti tinkamų eterinių aliejų, kurių aromatu galės lepintis kiekvienas, net ir aromaterapijos pradedantysis.
Atpalaiduojantis poveikis
Dauguma eterinių aliejų turi raminantį atpalaiduojantį poveikį. Eterinių aliejų sudėtyje esančios medžiagos gali padėti nusiraminti, sumažinti nervinę įtampą, padėti atsipalaiduoti prieš miegą ar jo metu. Tam tikri eteriniai aliejai puikiai tinka norint sumažinti raumenų įtampą bei palaikyti subalansuotą nervų sistemą. Keli lašeliai bergamočių, levandų ar ramunėlių eterinio aliejaus gali padėti gerinti jūsų emocinę būseną ar net odos būklę.
Tonizuojantis poveikis
Kai kurie aliejai turi stiprų tonizuojantį poveikį. Jie ypač tinkami norintiems susikaupti, išlaikyti švarias mintis, protinį darbą dirbantiems žmonėms. Išbandykite citrinų, pipirmėčių, balzaminių kėnių eterinius aliejus. Jie rekomenduojami siekiant išlaikyti energiją aktyvią, darbingą dieną. Nuostabus aromatas ne tik padės sutelkti dėmesį, tai – puikus būdas norintiems apsisaugoti nuo nuovargio ir įtampos.
Skausmo malšinimas
Eteriniai aliejai taip pat gali sumažinti kai kuriuos nugaros, raumenų ar galvos skausmus. Išmėginkite pipirmėčių, gvazdikėlių ar kvapiųjų šalavijų eterinius aliejus galvos skausmui mažinti. Norėdami sušvelninti raumenų skausmus, galite išbandyti levandų, juodųjų pipirų, rozmarinų eterinius aliejus. Nepamirškite, kad kai kurių aliejų (pavyzdžiui, juodųjų pipirų) nepatartina naudoti inhaliacijos būdu.
Peršalimo ligų simptomų mažinimas
Augalų ekstraktai jau nuo seno naudojami peršalimo ligoms gydyti bei simptomatikai mažinti. Šiems negalavimams malšinti puikiai tiks eterinių aliejų inhaliacijos metodas. Kadangi peršalimo simptomus raminančios ir veikiančios medžiagos pateks tiesiogiai į kvėpavimo takus. Kovojant su skaudančia gerkle, kosuliu, sloga, puikiai tiks levandų, arbatmedžio, eglių spyglių, gvazdikėlių, saldžiųjų apelsinų eteriniai aliejai.
Patalpų dezinfekcija
Eteriniai aliejai taip pat tinka ir oro, patalpų dezinfekcijai. Įlašinkite kelis lašelius arbatmedžio, citrinžolių, kopalių, rozmarinų eterinių aliejų į vandenį, kuriuo plaunate grindis. Šis būdas padės atsikratyti bakterijų bei mikrobų. Patalpų orui valyti bei dezinfekcijai siūloma naudoti eterinių aliejų difuzorius, kurie į aplinką paskleidžia aliejaus mikrodaleles. Šiuo būdu jūs mėgausitės aromaterapija, o namų oras išliks gaivus ir švarus.